Frag Out! Magazine #09 PL

Contents of this Issue

Navigation

Page 217 of 247

„Szturm na Pałac" to impreza sportowa dla wszystkich tych, którym znudziło się bieganie po płaskim terenie. Zadaniem uczestników jest wbiegnięcie po schodach na 30. piętro Pałacu Kultury i Nauki. Każdy z zawodników musi pokonać trasę ubrany w mundur, obuwie taktyczne, w pełnym wyposażeniu oraz z repliką broni długiej Dodatkowym utrudnieniem jest minimum 5 kg obciążenia w oporządzeniu (np. w postaci wody). Pierwsza edycja imprezy miała miejsce 23 stycznia 2016 roku. Na starcie zjawiło się 25 śmiałków: żołnierzy, policjantów, studentów WAT, uczniów klas mundurowych i członków organizacji paramilitarnych. Przyjechali z całej Polski, m.in. z Poznania, Szczecina, Bydgoszczy, Białegostoku i Krakowa. Najlepsi zawodnicy pokonali dystans w czasie takim samym jak zwycięzcy podobnych imprez w Pałacu biegnący bez obciążenia i w strojach sportowych. Zwyciężyli przedstawiciele służb mundurowych: Łukasz Nowakowski z czasem 4 min 46 s i Sebastian Palecki z wynikiem 4 min 49 s. Dodatkowo nagrodzony został również zawodnik, który na własną prośbę niemal dwukrotnie przekroczył limit obciążenia – Jerzy Rozciecha z Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego Apeiron. Kolejna edycja imprezy już za rok, ale radzimy przygotowania rozpocząć już wkrótce. www.fragoutmag.com